Targi Dom i Ogród

Zgodnie z wieloletnią już tradycją w drugi weekend miesiąca kwietnia w centrum Targowym Kielce odbywają się Targi Dom i Ogród.

Pogoda w roku bieżącym dopisała – było słonecznie i ciepło. Na targi przybyło wielu producentów różnorodnego materiału roślinnego oraz sprzedawców. Dopisały chętne ich zakupu całe rzesze działkowców, właścicieli ogródków przydomowych i osoby zajmujące się zagospodarowaniem i urządzaniem działek, ogrodów i terenów zieleni.

Można było nabyć nasiona kwiatów, warzyw oraz cebul kwiatowych, dla których obecnie mamy dogodny termin ich wysiewu i sadzenia. Na targach oferowano również wiele gatunków bylin – od kwitnących wiosną do letnich i jesiennych ozdobnych z liści i kwiatów.

Dla zainteresowanych zaprezentowano bardzo duży wybór gatunków i odmian drzew oraz krzewów ozdobnych, zarówno liściastych, iglastych, jak i użytkowych – owocowych. Nawet osoby zainteresowane rzadkimi, ciekawymi i oryginalnymi roślinami, mogły je zakupić. Minusem był niestety zauważalny wzrost cen w stosunku do poprzednich edycji.

Uczestnicy targów wychodzili z nich zadowoleni, z rękami pełnymi zakupów. Wysadzone rośliny z pewnością przyniosą pożytek ich użytkownikom – działki i ogrody uatrakcyjnione zostaną nowymi, wyjątkowymi roślinami, z pożytkiem nie tylko dla ich właścicieli, ale i przybywających gości.

Edward Galus

Prezes Okręgu Świętokrzyskiego

PZD w Kielcach