Podsumowanie sezonu w Ostrowcu Świętokrzyskim

W dniu 3 września br. w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się uroczyste dożynki powiatu ostrowieckiego. Każda tego typu uroczystość to doskonała okazja do podsumowania minionego sezonu, ale i zaprezentowania szerszemu gronu działkowej pasji i jej owoców. Tak też było i tym razem. Dożynki stały się równocześnie okazją do świętowania Okręgowych Dni Działkowca.

Obchody tradycyjnie rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą, podczas której wierni dziękowali za tegoroczne plony. Po Mszy barwny korowód z wieńcami dożynkowymi udał się przemarszem na miejsce organizacji dożynek – stadion miejski. Do niesienia wieńca dożynkowego Gminy Ostrowiec Świętokrzyski oddelegowani zostali przedstawiciele działkowców z ostrowieckich rodzinnych ogrodów działkowych.

Obchody na terenie stadionu miejskiego rozpoczęły się od przywitania zebranych gości oraz nadania odznaczeń dla osób zasłużonych dla rolnictwa w powiecie ostrowieckim, a następnie rozpoczęło się tradycyjne ośpiewywanie wieńców dożynkowych. Na scenie rozstrzygnięto również konkursy działkowe na najładniejsze działki w określonych kategoriach i uhonorowano ich laureatów.

Stoisko Polskiego Związku Działkowców, z ogromnym zaangażowaniem przygotowane przez przedstawicielki ostrowieckich ROD, cieszyło się wielką popularnością wśród osób uczestniczących w dożynkach. Panie przygotowały poczęstunek w postaci słodkich ciast, sporządziły także napoje z działkowych owoców. Zainteresowani mogli skorzystać ze związkowych broszur i wydawnictw. Stoisko odwiedzone zostało m.in. przez wiceprezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Pana Artura Łokomca oraz przedstawicieli Starostwa Powiatowego, którzy wyrazili wdzięczność i docenili wyjątkowe zaangażowanie działkowców w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości dożynkowych.

Anna Pańczyk

St. inspektor ds. terenowo – prawnych

Okręgu Świętokrzyskiego PZD