Krajowe Dni Działkowca 2023 – delegacja Okręgu Świętokrzyskiego

Dnia 01.09.2023 w pięknie udekorowanym plenerze na terenie Centrum Konferencyjno- Szkoleniowym Boss w Warszawie odbyły się Krajowe Dni Działkowca 2023. Uczestniczyła w nich siedmioosobowa delegacja Okręgu Świętokrzyskiego. Wśród nich znalazły się dwie przedstawicielki zarządu ROD im. B. Chrobrego w Kielcach, który zajął 4. miejsce w konkursie krajowym „Najlepszy ROD w 2023 roku” i otrzymał nagrodę w wysokości 6 tys. zł, pamiątkowy puchar, dyplom oraz okolicznościową tablicę; użytkownicy działki w ROD „Zacisze II” w Kielcach, którzy otrzymali wyróżnienie w konkursie „Najpiękniejsza Działka 2023 Roku” za różnorodność gatunków warzyw uprawianych na działce, za co otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 1 tys. zł oraz pamiątkowy dyplom.

Okręg otrzymał również dyplom za wystawiony kosz dożynkowy.

Uroczystość przebiegała w miłej atmosferze. W swym przemówieniu Prezes Związku przedstawił najważniejsze wydarzenia bieżącego roku i określił zadania, jakie stoją przed PZD na przyszłość. Wystąpienia pozostałych osób skupiały się w na podziękowaniach dla Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego oraz wszystkich innych zaangażowanych w działalność PZD za olbrzymi trud pracy na rzecz Związku. Całość imprezy umilała dobra muzyka i różnorodny, smaczny poczęstunek.

Każdy uczestnik dożynek otrzymał wydawnictwa działkowe, nowe kalendarze, okolicznościowy kubek oraz komplet cebulek kwiatowych do jesiennych wysadzeń na działce.

Uczestnicy Krajowych Dni Działkowca zapamiętają je jako perfekcyjnie zorganizowaną, przebiegającą w miłej, serdecznej atmosferze imprezę – święto działkowców z całej Polski.

Edward Galus

Prezes Okręgu Świętokrzyskiego

PZD w Kielcach