Jubileuszowe święto w 1. Maja w Ostrowcu Świętokrzyskim

            Popołudniem dnia 21 września br. w ROD 1. Maja w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się obchody 65-lecia istnienia tego Ogrodu. W uroczystościach, zorganizowanych w świeżo wyremontowanych wnętrzach Domu Działkowca, udział wzięła prawie setka działkowców wraz z rodzinami i przyjaciółmi oraz zaproszonych gości.

            Na tak pięknym jubileuszu nie mogło zabraknąć przedstawiciela Okręgu Świętokrzyskiego PZD w Kielcach, który odczytał list skierowany od Prezesa Okręgu do wszystkich zebranych. Odczytany został także list, jaki do ROD 1. Maja skierowała Starosta Ostrowiecka Pani Marzena Dębniak. Wśród gości obecność swą zaznaczyli również radny Sejmiku Województwa Pan Grigon Szaginian oraz kandydat do Sejmu RP z terenu Ostrowca – Pan Jerzy Materek. Każdy z gości skierował kilka ciepłych słów do działkowców, podkreślając, że efekty ich ciężkiej pracy widoczne są dla całych społeczności lokalnych i miast.

            Działkowcy wyróżniający się największą aktywnością w zakresie działalności społecznej, ale i uprawy działek, otrzymali z rąk zarządu ROD pamiątkowe upominki. Następnie prezes zarządu pokroił pyszny, jubileuszowy tort śmietanowy. Wspólne biesiadowanie połączone z tańcem przy dźwiękach puszczanej przez jednego z działkowców muzyki trwało do późnych godzin wieczornych.

Anna Pańczyk

st. inspektor ds. terenowo-prawnych

Okręg Świętokrzyski PZD w Kielcach