Działkowcy z Okręgu Świętokrzyskiego na święcie owoców, warzyw i kwiatów w Skierniewicach

10 września br. członkowie Społecznej Służby Instruktorskiej i aktywni działacze z Okręgu Świętokrzyskiego PZD udali się na coroczne Święto owoców, warzyw i kwiatów do miasta gdzie działa Instytut Ogrodnictwa – Skierniewic.

Podczas podróży działkowcy dzielili się swoimi doświadczeniami i problemami z uprawami różnych roślin na działkach. Wymieniali uprawiane gatunki i odmiany, a także informacje na temat środków ekologicznych stosowanych przez nich do nawożenia i ochrony roślin na działkach.

Pierwszym etapem wycieczki był Kwiaciarski Zakład Doświadczalny w Nowym Dworze gdzie działkowcy mogli zakupić sadzonki nowych i ciekawych roślin ozdobnych i sadowniczych.

Skierniewice to setki kiermaszów ogrodniczych, pokazy kompozycji roślin, nowości gatunków i odmian ogrodniczych. Uczestnicy wyjazdu mogli poznać te rośliny i dowiedzieć się o ich wymaganiach uprawowych, a niektóre z nich także zakupić. Działkowcy wrócili pełni wrażeń i zdobytej wiedzy ogrodniczej, a także wyposażeni w zakupy roślin do uprawy na swoich działkach.

Edward Galus

Prezes Okręgu Świętokrzyskiego PZD

w Kielcach