Dom działkowca z nowym ogrodzeniem w ROD Stokrotka w Sędziszowie

Rodzinny Ogród Działkowy Stokrotka–Kolejarz w Sędziszowie od roku cieszy się z Domu działkowca. Budynek połączony z biurem zarządu ROD jest pierwszym, jaki wybudowany został w Okręgu Świętokrzyskim w ramach Programu budowy siedzib ROD w PZD. Teraz właśnie zakończono prace nad ogrodzeniem terenu wokół. Na wiosnę zaś zaplanowane jest zagospodarowanie części rekreacyjnej przy budynku. Cała inwestycja kosztowała 85 tysięcy złotych. Część środków na jej realizację ROD pozyskał z dotacji od Krajowej Jednostki PZD, Okręgu Świętokrzyskiego a także jednostek samorządu terytorialnego – burmistrza i starosty.

Prace budowlane rozpoczęły się w ubiegłym roku, ku ogromnej radości wszystkich działkowców. Dom działkowca to bardzo ważny element infrastruktury każdego ROD. Nie tylko stanowi siedzibę zarządu ROD, ale także przyczynia się to integracji społeczności działkowej. A społeczność ROD Stokrotka jest bardzo aktywna. Często organizuje różne imprezy integracyjne, pikniki, jubileusze, Dzień działkowca. Udział w nich licznie biorą nie tylko działkowcy, ich rodziny, ale także społeczność lokalna. Częstym gościem na tych wydarzeniach jest także burmistrz Sędziszowa Wacław Szarek.

Teraz z nowym Domem działkowca i terenem rekreacyjnym, który wiosną wzbogaci się o ławy i stoły z pewnością tych wydarzeń będzie jeszcze więcej, a ich organizacja będzie dużo łatwiejsza.

opr. E.Ch.

fot. Kamil Hudyka – sekretarz zarządu, ROD Stokrotka-Kolejarz Sędziszów