Dąb Niepodleglości

 Aktywnie w uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości włączyły się świętokrzyskie rodzinne ogrody działkowe, w tym i ROD „Stokrotka” w Sędziszowie.

W sobotę 10 listopada, w przeddzień oficjalnych obchodów wielkiego dla Polaków jubileuszu, członkowie Zarządu ROD na czele z Prezesem Panem Marianem Anyszkiem wraz z działkowcami i ich rodzinami dokonali uroczystego wkopania drzewka na terenie ogólnym przy nowowybudowanym Domu Działkowca, które z dumą nazwali: Dąb Niepodległości.

Będzie on przypominał o tym, jak po 123 latach niewoli Polska odzyskała wolność i na nowo jej granice wrysowane zostały na politycznej mapie Europy.

To ważne dla sędziszowskich działkowców wydarzenie na trwałe wpisało się w kalendarz uroczystych obchodów upamiętniających przełomowy dla historii naszej Ojczyzny dzień 11 listopada 1918 roku. Ponadto było wspaniałą odpowiedzią użytkowników działek na słowa Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, który powiedział, że:  „Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości odbywają się nie tylko w wielkich miastach, ale także we wszystkich polskich miastach, miasteczkach, wioskach – wszędzie tam, gdzie jesteśmy w stanie to upamiętnić”.

Anna Grudzień

instruktor ds. organizacyjnych

Okręg Świętokrzyski PZD Kielce