35 lat Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Pod Lasem” w Końskich

W sobotnie popołudnie 30 czerwca 2018 roku spotkali się działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Pod Lasem” w Końskich, aby uroczyście świętować 35-lecie powstania swojego ogrodu.

Wiceprezes Zarządu ROD Pan Andrzej Jedynak, koordynator wszelkich prac związanych z organizacją jubileuszu, powitał wszystkich zebranych: użytkowników działek oraz zaproszonych gości w osobach: Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Zbigniewa Kowalczyka, a także Prezesa Okręgu Świętokrzyskiego PZD w Kielcach Pana Edwarda Galusa.

Okręgowy Zarząd Świętokrzyski Polskiego Związku Działkowców w Kielcach ufundował puchar oraz list gratulacyjny, który wręczył Prezes OŚ Pan Edward Galus gratulując działkowcom pięknego ogrodu i zadbanych działek, które z roku na rok pięknieją, dzięki ofiarnej pracy użytkowników działek i społecznej pracy kolejnych Zarządów ogrodu.

Prezes Zarządu ROD Pani Anna Turlejska, w związku ze złożeniem oficjanej rezygnacji z funkcji pełnionej w Ogrodzie, w ramach podziękowań za wkład pracy społecznej włożonej dla dobra działkowców i ROD otrzymała puchar oraz dyplom za zaangażowanie w rozwój ogrodów działkowych i współudział w obronie PZD. Pan Andrzej Jedynak z rąk Prezesa Okręgu Świętokrzyskiego odebrał puchar za wieloletnią i oddaną pracę społeczną dla dobra działkowców, inicjowanie i koordynację prac inwestycyjnych i remontowych w ROD „Pod Lasem” w Końskich oraz dyplom za wkład parcy w rozwój idei ruchu ogrodnictwa działkowego.

Pani Anna Turlejska otrzymała od Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Zbigniewa Kowalczyka list gratulacyjny z okazji jubileuszu 35 lat ROD, natomiast od członków Zarządu Ogrodu i działkowców przepięknego białego storczyka oraz drobny upominek jako formę wdzięczności za lata wspólnej pracy dla dobra społeczności działkowej.

Po oficjalnej części spotkania działkowcy zasiedli do wspólnego stołu i degustowali domowe specjały regionalnej kuchni świętokrzyskiej. Obok licznych wspomnień działkowcy podczas wesołej biesiady rozmawiali m. in. o przyszłości ogrodów w Polsce oraz kolejnych etapach poprawy stanu zagospodarowania ogrodu.

Anna Grudzień

instruktor ds. organizacyjnych

Okręg Świętokrzyski PZD Kielce