XXIII Wystawa Lilii w Kielcach

W dniach 7-8 lipca 2018 roku w foyer Małej Sceny Kieleckiego Centrum Kultury w Kielcach miała miejsce coroczna Wystawa Lilii organizowana przez Okręg Świętokrzyski Polskiego Związku Działkowców. Była to już trzydziesta trzecia okazja dla miłośników lilii do podziwiania tych pięknych kwiatów.

W gronie wystawców zaprezentowali się działkowcy z kilku ROD oraz osoby indywidualne. Impreza została wzbogacona o wystawę obrazów kwiatów, kiermasz roślin ozdobnych, stoisko z pozycjami wydawniczymi warszawskiego Wydawnictwa „działkowiec” oraz punkt porad ogrodniczych.

Jak co roku, wystawę odwiedziła duża grupa mieszkańców Miasta oraz okolicznych miejscowości.

Stałym punktem imprezy był jak zwykle konkurs na najpiękniejszą lilię. Osoby zwiedzające oddawały swe głosy na specjalnych kuponach. Zdecydowanie największą radość sprawiało to przybyłym na wystawę dzieciom. Zwyciężczynią okazała się lilia o nazwie „Satisfaction”, wyhodowana przez działkowca z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Te Ogrody, które zdecydowały się włączyć w organizowaną wystawę otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci roślin doniczkowych. Analogiczne upominki przygotowano także dla indywidualnych wystawców, prezentujących swe kwiaty, których znakomita większość to świętokrzyscy działkowcy.

Oprawę medialną tego dwudniowego wydarzenia przeprowadziły lokalne media: Radio Kielce, Radio eM, Gazeta „Echo Dnia”, Gazeta Wyborcza oraz TVP 3 Kielce.

Jak co roku zapraszamy wszystkich wystawców i miłośników na kolejną już XXXIV wystawę lilii w roku przyszłym!

Jan Stańczyk

Dyrektor biura OŚ PZD