Wystartowała tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim

Polski Związek Działkowców Okręg Świętokrzyski w Kielcach informuje, iż 18 stycznia br. ruszyła 5. edycja Budżetu Obywatelskiego w mieście Ostrowiec Świętokrzyski. Propozycje zadań do realizacji w ramach budżetu składać można do dnia 8. lutego. Głosowanie nad projektami, które po weryfikacji przejdą do kolejnego etapu, potrwa od 3 do 6 kwietnia.

Cztery ubiegłe edycje budżetu partycypacyjnego w Ostrowcu Świętokrzyskim pozwoliły mieszkańcom tego miasta na realizację ich pomysłów na łączną kwotę ponad miliona złotych. Suma do uzyskania w ramach tegorocznej edycji to 200 tys. zł  na zadania inwestycyjne i remontowe oraz 75 tys. zł na pozostałe zadania.

W ubiegłym roku beneficjentami budżetu, dzięki wielkiemu zaangażowaniu tamtejszych zarządów ROD, zostało 10 rodzinnych ogrodów działkowych. Zgłosiły one wspólny projekt modernizacji ogrodowej infrastruktury, który zebrał bardzo dużą liczbę głosów, pozwalającą na przystąpienie do realizacji zadań. W ramach budżetu udało się m.in. wyremontować kilka świetlic ogrodowych, ogrodzeń zewnętrznych, alei i parkingów dla działkowców.

W związku z powyższym Okręg Świętokrzyski PZD w Kielcach zwraca się z apelem do zarządów ostrowieckich ROD o wzięcie udziału w tegorocznej edycji Budżetu. Warto wykorzystać doświadczenie oraz sukces z ubiegłego roku celem przygotowania nowego projektu, który może pozwolić na dalsze inwestycje w ROD tak, by stawały się one coraz nowocześniejsze i bardziej funkcjonalne. Jednocześnie zwracamy się z apelem także i do pozostałych członków stowarzyszenia ogrodowego PZD z naszego regionu o monitorowanie stron internetowych gmin i lokalnej prasy pod kątem Budżetów Obywatelskich w innych miejscowościach, bowiem terminy zgłaszania projektów są stosunkowo krótkie.

 

Okręg Świętokrzyski PZD

w Kielcach