Spotkanie wigilijne ROD z Ostrowca Świętokrzyskiego

Każdy koniec roku kalendarzowego jest czasem podsumowań minionych miesięcy, tego wszystkiego co wydarzyło się wokół nas, w środowisku w którym żyjemy na co dzień.

Także środowisko rodzinnych ogrodów działkowych pielęgnuje tradycję spotkań świątecznych, jako czasu podsumowań i wzajemnej integracji.

Jedno z takich spotkań miało miejsce w dniu 17 grudnia br. w Domu Działkowca ROD „Relaks” w Ostrowcu Świętokrzyskim. W uroczyście udekorowanej świetlicy ogrodowej zebrali się przedstawiciele ostrowieckich ogrodów działkowych aby wspólnie spędzić te kilka chwil i przełamać się opłatkiem.

W gronie osób uczestniczących w spotkaniu, znaleźli się przedstawiciele Okręgu Świętokrzyskiego na czele z Prezesem Panem Edwardem Galusem. Ze strony władz samorządowych uroczystość zaszczycił Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Pan Jarosław Górczyński. Grona zaproszonych gości dopełnił ksiądz kanonik Marek Rusak.

W oficjalnej części spotkania głos zabrał Pan Prezydent, który życzył wszystkim zebranym jak największego zadowolenia z uprawianych działek, dobrej aury oraz wytrwałości. Docenił także wykonane w roku bieżącym zadania inwestycyjne, które udało się przeprowadzić dzięki wygranej ROD w budżecie obywatelskim. Pozyskane środki przeznaczono na najpilniejsze zadania ogrodowe w postaci ogrodzeń zewnętrznych, remontów domu działkowca czy terenów wspólnych.

Z kolei Prezes Okręgu Świętokrzyskiego podziękował Panu Prezydentowi za wymierne wsparcie dla ostrowieckich ROD, także to materialne i docenienie roli ogrodów dla społeczności miasta. Gratulując dodatkowo bardzo dobrego wyniku w minionych wyborach samorządowych, złożył na ręce Pana Jarosława Górczyńskiego list gratulacyjny od Okręgu i Kolegium ostrowieckich ROD. Wszystkim zebranym zaś złożył najlepsze życzenia na zbliżające się Święta.

Prezesi ROD i działkowcy wyrazili nadzieję, że nadchodzący rok będzie nadal obfity w dalszą, tak owocną współpracę na linii PZD – Gmina Ostrowiec Św. co z kolei skutkować będzie kontynuacją rozwoju ogrodnictwa działkowego w tamtej części naszego województwa.

 

 

Jan Stańczyk

Dyrektor biura

Okręgu Świętokrzyskiego PZD