Spotkanie dożynkowe w ROD „Społem” w Kielcach

W dniu 15 września działkowcy ROD „Społem” w Kielcach spotkali się przed Domem Działkowca na swoim święcie. Pogoda dopisywała.  Na spotkaniu członkowie społeczności pochwalili się tegorocznymi plonami, przedstawiając kosze pełne dorodnych owoców, warzyw i pięknych kwiatów. Spotkanie takie zawsze jest okazją ku temu, by zarząd ogrodu mógł nagrodzić i odznaczyć odznakami związkowymi wyróżniających się w użytkowaniu swoich działek i szczególnie zaangażowanych w działalność na rzecz ogrodu działkowców. Dwie osoby odznaczono więc srebrną, a pięć osób brązową odznaką Zasłużony dla PZD. Kolejne dwadzieścia sześć osób uhonorowano pamiątkowymi dyplomami uznania.

Prezes ROD Pan Marek Gruszka w swoim przemówieniu zwrócił szczególną uwagę na kwestię utrzymania porządku na terenie ogrodu, na konieczność i obowiązek kompostowania odpadów organicznych i na przeprowadzane w ogrodzie akcje zrębkowania gałęzi. Osobom wyróżniającym się w ekologicznym sposobie upraw na działkach wręczone zostały środki przyspieszające rozkład masy organicznej, powstającej podczas użytkowania działek.

Spotkanie było też okazją do omówienia różnych problemów i spraw występujących w ogrodzie. Prezes przedstawił m.in. stan realizacji zadania inwestycyjnego polegającego na elektryfikacji ogrodu i odpowiadał na liczne pytania działkowców w tej sprawie.

Następnie odbyło się spotkanie towarzyskie, podczas którego działkowcy bawili się oraz dzielili sukcesami i problemami występującymi w tym, mijającym już sezonie działkowym. Wymieniano się również przepisami na przetwory z wyjątkowo obfitych w tym roku plonów owoców i warzyw.

 

Edward Galus

Prezes Okręgu Świętokrzyskiego

PZD w Kielcach