Spotkanie dożynkowe w ROD „Społem” w Kielcach

W piękne sobotnie popołudnie w dniu 14 września br. licznie zebrani działkowcy z ROD „Społem” w Kielcach świętowali zakończenie działkowego sezonu. W krótkich słowach podsumowania prezes Ogrodu Pan Marek Gruszka poinformował uczestników o aktualnym stanie prac inwestycyjnych, przede wszystkim w zakresie budowy nowej ogrodowej sieci energetycznej oraz monitoringu terenu.

Następnie działkowcy, których działki uznane zostały przez komisję ogrodniczą za ciekawie zagospodarowane i prowadzone w atrakcyjny sposób, zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi – roślinami ogrodniczymi, a także środkami do przyspieszania kompostowania odpadów biodegradowalnych. Jest to niezwykle cenna inicjatywa, gdyż promuje kompostowanie masy organicznej i szerokie korzystanie z działkowego kompostownika. Osoby zaangażowane w wojewódzką wystawę lilii, dożynki wojewódzkie i aktywnie pracujące na rzecz ogrodu również zostały nagrodzone zestawami ozdobnych roślin cebulowych do nasadzeń jesiennych na swoich działkach.

Podczas spotkania odbyła się wystawa plonów z działek ogrodowych. Komisja oceniła kosze dożynkowe, zarząd zaś nagrodził wystawców ciekawymi roślinami.

Obecny na spotkaniu prezes okręgu Edward Galus przedstawił najważniejsze sprawy, którymi obecnie żyje Związek. Omówiono m. in. stan przygotowania do okręgowego zjazdu delegatów. Następnie podziękowano zarządowi ROD za aktywną działalność na rzecz Ogrodu. Wszystkim zebranym życzono wiele zadowolenia, przyjemnego przebywania i korzystania z zalet Ogrodu jak i indywidualnej działki.

Zwieńczeniem działkowego święta było wspólne grillowanie przy ognisku. Czas ten poświęcono na wymianę sezonowych doświadczeń, które w roku bieżącym były silnie uwarunkowane skrajnie małymi opadami deszczu i koniecznością racjonalnej gospodarki wodnej.

Edward Galus

Prezes Okręgu Świętokrzyskiego PZD