Prezydent Kielc obiecuje milion zł rocznie dla ROD

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski walczy o poparcie działkowiczów. Podczas konferencji zorganizowanej 16 października 2018 roku w Rodzinnych Ogrodach Działkowych „Magnolia” obiecał, że miasto w dalszym ciągu będzie wspierać finansowo kieleckie ogrody działkowe.

Tym samym zadeklarował, że będą kontynuowane programy mające na celu poprawę infrastruktury kieleckich ogrodów działkowych. W tym roku uruchomiony już został specjalny fundusz działkowy, który opiewa na 1 milion złotych.

W Kielcach znajduje się 17 ogrodów działkowych, które zajmują obszar blisko 300 hektarów. Zdaniem Lubawskiego ROD to zielone płuca Kielc, a ponadto są dla wielu osób sensem życia, dlatego trzeba o nie dbać i wspierać ich rozwój.

Przypomnijmy, że Prezydent Kielc Wojciech Lubawski będzie ubiegał się o piątą kadencję z rzędu. Wielokrotnie zapewniał o swoim pozytywnym nastawieniu do idei ogrodnictwa działkowego, które jego zdaniem idealnie wpisuje się w krajobraz Kielc. Jednocześnie zaznaczał, że tworzone  przez Gminę dokumenty planistyczne, skutecznie zachowują ROD dla przyszłych pokoleń.