Nowy Dom działkowca i biuro zarządu
w ROD „Nad Strumykiem” w Ostrowcu Świętokrzyskim

ROD „Nad Strumykiem” jest jednym z jedenastu rodzinnych ogrodów działkowych zlokalizowanych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z dobrodziejstwa posiadania działki korzysta tu 140 rodzin. Jest to zatem Ogród stosunkowo niewielki, posiadający jednak grono aktywnych i prężnych działkowców, w tym członków aktualnego, ale i poprzedniego zarządu ROD.

Jeszcze do niedawna Ogród nie posiadał zaplecza w postaci domu działkowca, zaś biuro zarządu ROD mieściło się w starym, podniszczonym pomieszczeniu. Aktualnie ROD „Nad Strumykiem” może już pochwalić się ładnie wykończonymi, estetycznymi i wygodnymi pomieszczeniami zarówno do spotkań i uroczystości działkowych, jak i bieżącej pracy organów statutowych Ogrodu. Dom działkowca to pomieszczenie o powierzchni 35m², posiadające taras i wykończone boazerią, ocieplone i wyposażone w stoły i krzesła. Na ścianach umieszczono puchary okolicznościowe, jakie na przestrzeni lat otrzymał ROD, a także flagi oraz plansze z informacjami dotyczącymi uprawy działek. Obok, w drewnianej altanie usytuowano biuro zarządu ROD. Całość przedstawia się efektownie i już służy społeczności ROD „Nad Strumykiem”.

Inwestycja wykonana została ze środków finansowych ROD „Nad Strumykiem” i dotacji udzielonej przez Okręgowy Zarząd Świętokrzyski PZD w Kielcach.

Anna Pańczyk

st. inspektor ds. terenowo-prawnych