Kolejne zarządy ROD nabywają program DGCS PZD System

Rok 2018 jest rokiem zmian w zakresie prowadzenia ewidencji księgowej oraz spraw związanych z zarządzaniem ROD. Polski Związek Działkowców stworzył zarządom ROD możliwość przejścia z dotychczasowych ręcznych sposobów prowadzenia ewidencji na nowoczesne rozwiązanie, jakim jest program komputerowy DGCS PZD System.

Poniżej przedstawiamy opinie z ROD, które skorzystały z tej propozycji, nabyły program i podjęły w nim pracę.

 

Automatyzacja procesów

Prowadzenie pełnej dokumentacji Ogrodu to w obecnych czasach coraz większe wyzwanie dla Zarządów ROD. Dynamicznie zmieniające się przepisy oraz coraz bardziej zaostrzane prawo, mogą doprowadzić do powstawania wielu niezgodności. Z pomocą przychodzi program DGCS PZD System – kompleksowe oprogramowanie, które pozwala przechowywać wszystkie niezbędne informacje o ogrodzie oraz działkowcach w jednym miejscu. Dzięki aktualizacji mamy pewność, że wszystkie wydruki kartotek, dokumentów do Okręgu czy na Walne Zebranie są w formie zgodnej z obowiązującym prawem i wymaganiami.

Program pozwala zautomatyzować szereg operacji, szczególnie finansowych. Moduł środki trwałe umożliwia prowadzenie zwięzłego spisu wszystkich środków będących na stanie ROD czy przeprowadzenie inwentaryzacji. Moduł kadry i płace pozwala prowadzić pełen rejestr zatrudnienia – zarówno w przypadku umów o pracę jak i cywilnoprawnych, co jest szczególnie użyteczne dla ROD. Jest to tylko kilka przykładowych zastosowań, których w DGCS PZD System jest całe mnóstwo. Program powstał po to, aby ułatwić pracę Zarządom i w pełni spełnia swoje zadanie.

Michał Borysiak
Wiceprezes Zarządu ROD „Nad Jeziorem” w Szczecinie

 

::

Oszczędzamy czas i pieniądze

Program DGCS PZD System znacznie ułatwił moją pracę jako skarbnika ROD. Pracuje mi się na nim naprawdę bardzo dobrze i cieszę się, że Ogród go zakupił. Przede wszystkim czas mojej pracy uległ znacznemu skróceniu – zwłaszcza przy wystawianiu dokumentów dla działkowców dotyczących opłat ogrodowych. Wcześniej wszystko trwało o wiele dłużej, gdyż musiałem wszystko ręcznie liczyć, sumować i wypisywać wszystkie dane i informacje. Teraz wystarczy kliknięcie w komputer i wydruk noty czy dowodu KP.

Bardzo podoba mi się też możliwość elektronicznego przesyłania dokumentów do działkowców, gdyż przyczynia się to do zwiększenia oszczędności ogrodu. Wielką zaletą jest również to, iż w Programie – w jednym miejscu i na bieżąco – mam całą dokładną ewidencję działek, działkowców i organów ROD.

Jan Wasiński
Skarbnik ROD „Zacisze II” w Kielcach

 

::

Samoistne tworzenie raportów

Jako prezes ROD, w imieniu zarządu chciałbym zachęcić wszystkich do wdrożenia programu DGCS w swoich ogrodach. Z pomocą Okręgu każdy jest w stanie opanować umiejętność pracy na tym programie, bez różnicy, czy to starszy, czy młodszy. Jest to świetny, przejrzysty program, który bardzo ułatwia pracę całemu zarządowi.
Na szczególną pochwałę zasługuje możliwość prowadzenia kasy w programie, wygodny sposób wystawiania KP i KW, a przede wszystkim samoistne tworzenie przez program raportów kasowych. Od strony technicznej program działa idealnie, jedynie co można poprawić to wizualne zwiększenie kontrastu, a także powiększenie czcionki, dla poprawy jej czytelności.

Andrzej Ciechomski
Prezes ROD „Prząśniczka” w Toruniu

 

::

Koniec z zeszytami i tabelami

Program DGCS System, był oczekiwanym rozwiązaniem informatycznym niezbędnym dla sprawnej pracy zarządu ROD „Jedność” w Rypinie. Na szczególną uwagę zasługuje moduł „Ogrody”, który jest spełnieniem marzeń chyba każdego prezesa ogrodu. Intuicyjny interfejs, a nade wszystko możliwość bieżącej weryfikacji dokonywanych wpłat przez działkowców, historia dokonywanych operacji, kartoteki działek i działkowców powoduje, że chce się pracować! Koniec z zeszytami, tabelami czy arkuszami kalkulacyjnymi.

Dzięki programowi DGCS PZD System prawie wszystko odbywa się w sposób zautomatyzowany. W niedalekiej przyszłości, bo za kilka miesięcy rozpocznie się kampania sprawozdawczo-wyborcza i znowu DGCS PZD System okaże się nieodzowny, gdyż za sprawą kilu kliknięć myszy komputerowej zostaną wydrukowane, a w wielu przypadkach od razu wysłane pocztą e-mail zaproszenia na walne zebrania. Koniec z ręcznym wpisywaniem!
Dziękujemy Krajowemu Zarządowi PZD za ten świetny program komputerowy.

Andrzej Boruszewski
Prezes Zarządu ROD „Jedność” w Rypinie

 

::

Wszystko w jednym miejscu

Największą zaletą programu jest to, że wszelkie dane dotyczące zarówno działkowców, jak i samego ogrodu są w jednym miejscu i zawsze „pod ręką”. Nie trzeba już zatem obciążać pamięci, wystarczy zajrzeć do komputera, aby wiedzieć np. jakie są stawki poszczególnych opłat. Bez wątpienia zaletą jest również możliwość wydruku poszczególnych dokumentów, które dawniej trzeba było przygotowywać we własnym zakresie, bądź wypełniać ręcznie, jak np. wykaz nowych członków ROD czy lista obecności na walne zebranie ROD. Pozostałe druki są również zawsze pod ręką.

Oprócz tego Program znacznie przyspieszył pobieranie opłat. Naliczenia robi się szybko, a działkowcy nie muszą już stać w kolejkach, czekając na sprawdzenie swojej stawki i odręczne wypisanie KP. Program pozwala też być na bieżąco z ewentualnym zadłużeniem poszczególnych działkowców.

Bożena Celebańska
Skarbnik, ROD „Magnolia” w Kielcach

 

::

Zaskakująca intuicyjność 

Z programu DGCS System nasz ogród korzysta od początku roku. Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas funkcjonalność i intuicyjność modułu działkowego. Przy pomocy programu udało nam się uporządkować dokumentację ogrodu oraz przygotować się do WZ działkowców. Wydaje nam się, iż wzbogacenie modułu działkowego o możliwość ewidencji korespondencji, uwag, notatek dotyczących działki i działkowca przyczyniłoby się do zwiększenia jego wszechstronności.

Zbigniew Palian
ROD Jutrzenka w Radzionkowie

::

 

Szczegółowych informacji, także tych dotyczącech możliwości nabycia programu, udzielają poszczególne Okręgowe Zarządy.