Jubileuszowe święto w ROD im. S. Żeromskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim

Popołudniem dnia 29 września br. w ROD im. S. Żeromskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się uroczyste obchody 40-lecia istnienia tego Ogrodu. Zarząd wraz z zaangażowanymi działkowcami postarali się, aby uroczystości wypadły znakomicie. Wśród zaproszonych gości, oprócz całej rodziny działkowej ROD im. Żeromskiego nie mogło oczywiście zabraknąć Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, który tradycyjnie już obecny jest przy podobnych okazjach oraz przedstawiciela Okręgu Świętokrzyskiego PZD w postaci dyrektora Biura Okręgu Jana Stańczyka. Pojawił się również Wiceprzewodniczący Rady Miasta Stanisław Choinka, a także Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Mirosław Sławek.

Po przywitaniu licznych zebranych, Prezes ROD Elżbieta Menducka przedstawiła bardzo ciekawy i pięknie napisany referat na temat historii ogrodnictwa działkowego, wplatając w treść także historię samego ROD im. S. Żeromskiego. Po wystąpieniu na ręce prezes ROD został wręczony puchar od Prezesa Polskiego Związku Działkowców wraz z pamiątkowym dyplomem. Wręczono również Puchar od Okręgu Świętokrzyskiego. Następnie nadeszła kolej na odznaczenie szczególnie angażujących się w życie ROD, najbardziej aktywnych i zasłużonych na przestrzeni tych czterdziestu lat działkowców. Do marynarek przypięto im odznaczenia związkowe, wręczono pucharki oraz dyplomy. Nie zabrakło łez wzruszenia i sentymentalnych wycieczek w przeszłość.

Po części oficjalnej, podczas której wszyscy zaproszeni goście w ciepłych słowach wypowiadali się na temat działkowców, ROD i PZD, zebrani zasiedli do wspólnego biesiadowania – tradycyjnie już do późnych godzin wieczornych.

Anna Pańczyk

st. inspektor ds. terenowo-prawnych

Okręg Świętokrzyski PZD w Kielcach