Dzień działkowca ROD „Hutnik i ROD „Winnica II” w Ostrowcu Świętokrzyskim

Obchody Dnia Działkowca w ROD „Hutnik” w Ostrowcu Świętokrzyskim powoli stają się tradycją. W dniu 28 września 2019 roku świętowały wspólnie dwa ogrody: „Hutnik” i „Winnica II”. Na uroczystość licznie przybyli działkowcy i ich przyjaciele. Prezes Zarządu ROD „Hutnik” Pani Ewa Krzysztofik serdecznie przywitała przybyłych gości.

Uroczystość była okazją do wyróżnienia najbardziej zasłużonych działkowców, którzy udzielali się w pracach na rzecz obu Ogrodów. Nie zabrakło także nagród od Okręgu Świętokrzyskiego PZD dla działkowców, którzy wzorowo zagospodarowali swoje działki. Specjalne wyróżnienie i nagrodę za krzewienie pszczelarstwa w ogrodzie otrzymał działkowiec z ROD „Hutnik” Pan Adam Węglarski, który od lat zajmuje się tą ważną z punktu widzenia całego środowiska pasją.  W trakcie wspólnego świętowania zorganizowany został konkurs związany z historią ogrodów – każda prawidłowa odpowiedź była nagradzana upominkiem.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości działkowcy obu ogrodów bawili się do późnych godzin nocnych. Panie z Ogrodu „Hutnik” przygotowały  dla uczestników uroczystości specjalną potrawę nazwaną „przysmakiem ogrodnika” pod, którą kryło się… 30 litrów przepysznego gulaszu. Całości dopełniły domowej produkcji ciasta, swojski pieczony chleb oraz różnorakie przystawki. Działkowcy byli pełni zachwytu, smakowania nie było końca.

Obchody te są kolejnym dowodem na to, iż ogrody działkowe oprócz możliwości pozyskania zdrowej żywności, są. również miejscem integracji międzypokoleniowej, łączącej rodziny i znajomych.

Sekretarz Zarządu ROD „Hutnik”

Roman Zięba