Dzień Działkowca 2023 ROD „Golejów” w Staszowie

W przeddzień święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwanego potocznie świętem Matki Boskiej Zielnej – tj. 14.08.2023, na terenie ROD „Golejów” w Staszowie odbyły się obchody Dnia Działkowca. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą Polową odprawianą w intencji wszystkich działkowców. Nabożeństwo prowadził ks. wikary Paweł Dobrowolski i ks. proboszcz Grzegorz Jeż z parafii Św. Barbary w Staszowie. Msza Święta Polowa w ROD „Golejów” odbyła się już drugi rok z rzędu i ma ona stać się tradycją Ogrodu. W oprawie brali udział działkowcy odczytując czytania oraz tekst modlitwy wiernych.

Po zakończonej Mszy Świętej odbyła się integracja środowiska działkowców przy ognisku i pieczeniu kiełbasek. Czas umilał zespół pod przewodnictwem ks. proboszcza Grzegorza Jeża, grając i śpiewając. Działkowcy chętnie dołączyli się do zabawy. W uroczystości wzięło udział wielu działkowców wraz z rodzinami. Na uroczystości przybył również Zarząd i działkowcy Ogrodu ROD J.Kilińskiego w Staszowie. Zarząd Ogrodu ROD J.Kilińskiego był współorganizatorem tego wydarzenia.

Zarząd ROD „Golejów” w Staszowie pragnie podziękować wszystkim działkowcom za przyniesienie plonów: warzyw, owoców i kwiatów, które były dekoracją zbudowanego Ołtarza Polowego. Dary te również były dekoracją na Ołtarzu w Kościele św. Barbary w Staszowie w Dzień Matki Bożej Zielnej.

Najwięcej pracy w przygotowaniu imprezy włożyli działkowcy: Elżbieta Jaworska, Helena Walas, Ryszard Kozłowski, Elżbieta Dziuba, Ewa i Zbigniew Dziedzic, Mariola i Waldemar Procyk, Tomasz Taradowski, Tadeusz Kołbuc, Czesław Wawrzczyk i Robert Maciejski.

Waldemar Procyk

prezes zarządu ROD „Golejów” w Staszowie