„Busem przez polskie ogrody” w ROD „Niezapominajka” w Busku-Zdroju

W sobotę 22 września 2018 r. jedną z działek w ROD „Niezapominajka” w Busku-Zdroju odwiedził Pan Tomasz Szostak, który przy współpracy wielu partnerów z branży ogrodniczej realizuje projekt „Busem przez polskie ogrody”.

„Busem przez polskie ogrody” to duży, całoroczny projekt realizowany na blogu „Z ogrodem na TY”. Jego głównym założeniem jest cykl wizyt w ogrodach Czytelników, czego efektem są pełne inspiracji posty. Ideą projektu jest propagowanie świadomego i pełnego pasji ogrodnictwa, ale równie istotne jest przy tym ukazanie, jak wiele radości może dać samodzielne gospodarowanie przydomową przestrzenią, a także zaprezentowanie najciekawszych rozwiązań w zakresie architektury ogrodowej i nasadzeń roślinnych.
A wszystko to bez angażowania dużych budżetów! Projekt ma jednocześnie edukować, bawić i motywować Czytelników bloga do świadomej i wzmożonej troski o własne ogrody. Jednym z założeń są przyjazdy do pełnych inspiracji ogrodów, fotorelacje pokazujące odwiedzane w całym kraju miejsca oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.

Projekt „Busem przez polskie ogrody” przede wszystkim szuka takie ogrody, w których widać pasję, ogrodniczą ciekawość, miłość do roślin, pomysłowość rozwiązań, pracę, która została włożona oraz zaangażowanie w ich założenie i utrzymanie.
Właściciele każdego z odwiedzanych ogrodów otrzymują wspaniałe ogrodnicze podarunki od partnerów projektu:

 • Vilmorin Garden – czołowego producenta nasion i produktów pochodnych,
 • pl – jednego z największych w Polsce ogrodniczych sklepów internetowych,
 • Sherwin–Williams– producenta wysokiej jakości farb Altax Viva Garden
  do dekoracji i aranżacji ogrodów,
 • pl – renomowanego producenta wysokiej klasy ogrodowego kamienia ozdobnego, między innymi popularnie zwanej kory kamiennej,
 • Marolex – producenta wysokiej klasy opryskiwaczy,
 • oraz Urzędu Miejskiego w Nysie, który wspiera takie innowacyjne projekty.

Tym razem realizator projektu odwiedził działkę Państwa Agnieszki i Piotra w ROD „Niezapominajka” w Busku-Zdroju – jako „ogrodowy skansen”.

Zamieszczając link do pełnej fotorelacji z odwiedzin chcemy jednocześnie zachęcić wszystkich działkowców do aktywnego korzystania z ogrodniczych portali. Jeżeli na Waszych działkach jest coś, czego Tomasz szuka m.in.:

 • widać pasję i wielkie zamiłowanie do ich urządzenia i utrzymania,
 • występują jakieś ciekawe rozwiązania w zagospodarowaniu, pomysłowo wykonane elementy, ciekawie wykorzystane i zastawione materiały,
 • występują ciekawe nasadzenia, fajne okazy roślin, realizowane są ciekawe pasje
  do uprawy konkretnych gatunków,
 • występują zróżnicowane elementy tzn. są obszary przeznaczone pod rośliny ozdobne, ale równolegle trawniki, warzywniki, ciekawe rabaty np. kwiatowe, bylinowe, ziołowe,
 • występują ciekawie zaaranżowane tarasy, domki ogrodowe, altany itp.,
 • występują ciekawe inne elementy ogrodowe np. oczka, cieki, skalniaki, pagórki itp.,
 • w aranżacji użyte są ciekawe materiały np. drewno, kamień, metal itd.,
 • skrywa się jakaś ciekawa historia związana z powstaniem, zagospodarowaniem
  lub utrzymaniem ogrodu… ZAPROŚCIE GO DO SIEBIE!!!

Dodatkowym warunkiem jest to, że poza tym co znajduje się w ogrodzie, Ciebie jako jego właściciela powinna cechować ogrodnicza pasja, ciekawość i zamiłowanie, a jednocześnie otwartość, chęć rozmowy i opowiadania o swojej ogrodniczej przygodzie oraz gotowość do pokazania tego, co udało Ci się w swoim ogrodzie stworzyć…
Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji.

 

 

Agnieszka Bonar

ROD „Niezapominajka” w Busku-Zdroju