W Ostrowcu Świętokrzyskim obradowało Kolegium prezesów ROD

W dniu 7 sierpnia w Domu Działkowca ROD „Relaks” w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się trzecie już w bieżącym roku posiedzenie Kolegium tamtejszych Prezesów ROD. Frekwencja była wysoka – w obradach udział wzięli niemal wszyscy Prezesi ostrowieckich Ogrodów. Z ramienia Okręgu Świętokrzyskiego w spotkaniu tradycyjnie uczestniczył Dyrektor biura Jan Stańczyk.

Jednym z głównych tematów, dla których odbyło się Kolegium były oczywiście zbliżające się wielkimi krokami tradycyjne Dożynki ostrowieckie. W tym roku odbędą się one 19 sierpnia. Rozpoczną się uroczystą Mszą Świętą w jednym z miejscowych kościołów, przed którym zorganizowana zostanie coroczna Wystawa plonów, podczas której zaprezentować się będzie chciał każdy z Ogrodów. Część biesiadna w tym roku zorganizowana zostanie w Domu Działkowca przy ROD 1.Maja. Na uroczystości zaproszeni zostaną przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz tamtejsze media.

Po omówieniu kwestii organizacyjnych związanych z Dożynkami, obrady skupiły się na najważniejszych aktualnie zagadnieniach prawno-organizacyjnych PZD. Dyrektor Biura Okręgu omówił tematy takie jak ochrona danych osobowych w PZD w związku z wejściem w życie dyrektywy RODO, nowe przepisy dotyczące prawa wodnego oraz założenia Programu Rozwoju ROD i temat bezpieczeństwa na terenie Ogrodów. Przedyskutowano również nowelizację Regulaminu ROD oraz stopień wdrażania i najczęściej zadawane pytania w związku z wdrażaniem w ogrodach Programu komputerowego DGCS PZD System.

Anna Pańczyk

starszy inspektor ds.

terenowo-prawnych