UWAGA Konkurs fotograficzny! Na zdjęcia ciekawych, kwitnących odmian lilii, przedstawiających okazy kwiatów w 2024 roku

Drodzy Działkowcy,

Lilie to najpopularniejsze cebulowe rośliny ozdobne kwitnące latem. Różne gatunki i odmiany mogą zdobić działki całą gamą barw i form od końca czerwca do połowy sierpnia. Wzorem minionych lat, także w roku bieżącym, ogłaszamy zatem konkurs fotograficzny na zdjęcia ciekawych kwitnących odmian prezentujących piękne okazy uprawianych przez działkowców lilii.

Zasady konkursu :

Każdy działkowiec z Rodzinnych Ogrodów Działkowych Okręgu Świętokrzyskiego PZD może przesłać drogą elektroniczną na adres: swietokrzyski@pzd.pl lub pocztą tradycyjną na adres Okręgu (ul. Bohaterów Warszawy 4, 25-394 Kielce) od 5 do 10 zdjęć jego zdaniem najciekawszych, kwitnących odmian uprawianych przez niego lilii.

W przekazanym zgłoszeniu prosimy o podanie nazwy ROD, w którym rośnie wysłana do konkursu lilia. Całości winna dopełnić zgoda na publikację danych osobowych zgłaszających – wymagana celem ogłoszenia wyników konkursu i jego laureatów.

Termin zgłaszania zdjęć lilii do konkursu upływa z dniem 31 lipca br.

Komisja konkursowa najpóźniej do dnia 15 sierpnia br. dokona przeglądu i oceny zgłoszonych fotografii i na stronie internetowej Okręgu ogłosi jego wyniki – zdjęcia wybranych lilii wraz z listą laureatów.

Także i w roku bieżącym przewidziane są nagrody dla zwycięzców oraz osób biorących udział w konkursie. Będą to publikacje poświęcone ogrodnictwu oraz ciekawe, atrakcyjne rośliny do wysadzenia na działce.

Gorąco zachęcamy działkowców do udziału w konkursie! Pochwalmy się swoimi liliami!

Edward Galus

Prezes Okręgu Świętokrzyskiego PZD