Młodzieżowy piknik stowarzyszenia Impakt w ROD im. Ściegiennego w Kielcach

W minionych dniach ROD im. Ściegiennego w Kielcach stał się miejscem niezwykłego wydarzenia. Stowarzyszenie Impakt, które od kilku już lat użytkuje jedną z działek w tym Ogrodzie wykorzystując je na cele statutowe związane z rozwojem dzieci i młodzieży, zorganizowało tam imprezę pn. Piknik Informacji Młodzieżowej. Przedstawiciele stowarzyszenia wraz z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach oraz Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprezentowali możliwości dla dzieci i młodzieży na wakacje i na cały rok. Piknik zgromadził ok. 30 młodych osób.

Organizatorzy opowiadali o Europejskim Korpusie Solidarności, będącym międzynarodowym programem Komisji Europejskiej, w ramach którego młodzież może wziąć udział w projektach z zakresu wolontariatu czy rozwoju zawodowego, o Eurodesk Polska, czyli organizacji zajmującej się m.in. projektami na rzecz integracji dzieci cudzoziemców w polskich szkołach i placówkach oświatowych, o kieleckiej akcji „Lato w mieście”, ale i ogólnie o wolontariacie i możliwościach oraz satysfakcji jakie on daje, a także o wszelkich innych formach aktywności i zaangażowania młodych ludzi w inicjatywy od lokalnych, do europejskich.

Po zachodzie słońca zorganizowano letnie kino pod chmurką, była również zabawa przy tańcu oraz kończąca piknik przejażdżka Marzeniobusem.

Anna Pańczyk

st. inspektor ds. terenowo-prawnych