Dorodne okazy na działce w Staszowie

Do Okręgu Świętokrzyskiego PZD w Kielcach dotarła niedawno wiadomość o pięknych i ciekawych okazach roślin, wypielęgnowanych przez działkowca z ROD im. Jana Kilińskiego w Staszowie. Pan Jan Stelmaszczyk podzielił się fotografiami wyhodowanej przez siebie cukinii, która osiągnęła niebagatelną długość 116 centymetrów. Nasiona tej rośliny uzyskał od swej siostry – z dwóch małych ziarenek na jego działce wykiełkowały dwa dorodne krzaki. Po zbiorze cukinii uzyskał kolejne 102 nasiona, którymi – jak mówi – chętnie podzieli się z osobami, które byłyby zainteresowane posiadaniem takiej odmiany cukinii u siebie na działce.

Pan Jan posiada na swej działce także piękny okaz hortensji krzewiastej. Drzewo osiągnęło wysokość 220 centymetrów i jak mówi, w okresie kwitnienia obsypane jest licznymi kwiatami i bardzo podoba się działkowcom z jego ROD.

Zachęcamy działkowców z terenu naszego Okręgu do dzielenia się ciekawymi okazami roślin ze swoich działek, z pewnością zamieścimy każde przysłane do nas zdjęcie.

 

Anna Pańczyk

starszy inspektor ds. terenowo-prawnych

Okręg Świętokrzyski PZD w Kielcach